טיפול הנטורופתי במערכת הנשימה

מערכת הנשימה הינה מערכת חשובה בגוף האדםזוהי מערכת פנימית שבאה במגע ישיר עם הסביבה החיצוניתמערכת הנשימה אחראית על הובלת חמצן אל הגוף ופחמן דו חמצני מהגוף החוצה.

מערכת הנשימה רגישה מאוד לסביבה בה אנו חיים ומושפעת בקלות משינויי מזג אווירמזיהום אווירמאלרגנים נישאיםמתזונה לקוייהממזונות אלרגנייםמעישוןמסטרסחולשת מערכת החיסון וכו'.

נשימה הינה פעולה בסיסית שאנו מבצעים ללא כל מחשבה מרגע היוולדנו ובכל נשימה אנו מכניסים חמצן לכל תא ותא בגופנו ופולטים פחמן דו חמצנירבים מאיתנו בשגרת היום-יום שוכחים לקחת נשימות עמוקות ולהכניס את האוויר עמוק לתוך תא ותא בגוף דבר שעלול ברמה הרגשית לגרום לפתולוגיה שבסופו של דבר תבוא לידי ביטוי בגוף הפיזיכל אחד מאיברי מערכת הנשימה כגוןריאותגרוןלועסינוסיםאוזניים ואף  מדברים ברמה הרגשית עוד לפני שהפתולוגיה באה לידי ביטוי ברמה הפיזית.

הטיפול הנטורופתי מתייחס לאדם כמכלול ונותן מענה לחוסר איזון שנוצר במערכת הנשימה גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית באמצעות תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה, טיפול רפלקסולוגי והמלצות נוספות בהתאם למטופל.

מאמרים נוספים
קדחת השחת
עם תחילת עונת הפריחה, האף, החיך, הגרון והעיניים מפתחים גירוי בצורה הדרגתית או בפתאומיות. עיניים דומעות, התעטשויות, נזלת מימית, גרד בחיך הם חלק מהסימפטומים של הלוקים בקדחת השחת
סינוסיטיס
הסינוסים הינם חללים בעצמות המקיפות את האף, הלחיים והעיניים ומצופים ברקמה רירית אשר תפקידה להגן על אותם איברים על ידי חימום האוויר הנכנס לדרכי הנשימה והפיכתו ללח יותר
אסטמה
אסטמה הינה מחלה המאופיינת בהתקפים של קשיי נשימה, הנובעים מהיצרות של דרכי הנשימה ומהתלקחות דלקתית שלהם כתוצאה מהתכווצות השרירים המקיפים אותם והפרשה מוגברת של ליחה צמיגה
הטיפול הטבעי בשיעול
שיעול הינו רפלקס המהווה מנגנון הגנה שנועד לפנות הפרשות (ליחה) מדרכי הנשימה על ידי תנועה מתפרצת של אוויר
דלקת גרון
דלקת לוע יכולה להיגרם הן על ידי חיידק והן על ידי נגיף (וירוס). יש חשיבות עליונה לביצוע משטח גרון משום שיש הבדל מהותי בטיפול הנטורופתי.
"תהיו בריאים" אלרגיות
מיכל פדרליין, נטורופתית, מתארחת בתוכנית הבוקר "תהיו בריאים" עם דנה רון - אלרגיות
מן המדיה
נטורופתית מיכל פדרליין "בריאות 10" פרופ' קרסו- עשב החיטה
נטורופתית מיכל פדרליין - "תהיו בריאים" עם דנה רון- אלרגיות
עתונות
הטיפול הנטורופתי בעונות המעבר - "עכבר טבעי"