אבחון אירדיולוגי

אירדיולוגיה הינה "תורת קשתית" ביוונית. באמצעות אבחון אירדיולוגי ניתן לאבחן את מצבו הבריאותו של האדם.  העין מספרת לנו על מחלות גלויות וסמויות, על נטיות תורשתיות ומסלולי מחלה, על מבנה האישיות שלנו, על חסרים תזונתיים, על טראומות מהעבר ועוד. לכל אדם ישנה קשתית יחודית לו המספרת את סיפור חייו. 

המחקר בנושא האירדיולוגיה החל בשנת 1861 על ידי רופא הונגרי בשם ד"ר וון פזקלי, אשר גילה נקודה שחורה בקשתית העין של ינשוף שאחת מכנפיו נשברה.  בתהליך הריפוי של הכנף שם לב ד"ר פזקלי כי נוצרים שוליים לבנים מסביב לנקודה השחורה.  לאחר מכן, ד"ר פזקלי החל לצפות בעיניהם של מטופליו לפני ואחרי ניתוח ולאט לאט התחיל ליצור תרשים של הקשתית שבו הוא מיקם את האיברים השונים.

כיצד מתבצע האבחון הארדיולוגי?

האבחון האירדיולוגי מורכב מכמה שלבים. בשלב הראשון אני מבצעת תשאול מקיף הכולל את כל מערכות הגוף כולל תשאול תזונתי.  בשלב השני, אני מצלמת את העיניים במצלמה דגיטלית אשר מאפשרת אבחון מדוייק של קשתית העין ברמה הפיזית וברמה הרגשית. בשלב השלישי והאחרון, אני מתאימה תוכנית טיפול המסתמכת על התשאול והאבחון הארדיולוגי בכדי להתאים את הטיפול למטופל בצורה מיטבית.  מכיוון שהאיברים מדברים רגשית עוד לפני שהם מדברים פיזית, לפני הופעת הסימפטומים השונים בגוף, ישנה חשיבות לאבחון האירדיולוגי שיודע להצביע על חוסר איזון באיבר מסויים שבסופו של דבר יבוא לידי ביטוי כמחלה בגוף הפיזי.

האבחון איננו פולשני ו/או גורם לאי נוחות כלשהי ומתבצע בקליניקה.

מן המדיה
נטורופתית מיכל פדרליין "בריאות 10" פרופ' קרסו- עשב החיטה
נטורופתית מיכל פדרליין - "תהיו בריאים" עם דנה רון- אלרגיות
עתונות
הטיפול הנטורופתי בעונות המעבר - "עכבר טבעי"