עקרונות הנטורופתיה

ישנם שישה עקרונות אשר מנחים את הנטורופת בעבודתו - עקרונות אלו מהווים את תמצית הגישה הנטורופתית ומהווים את ייחודיות השיטה.

אל תגרום נזק ( Primum Non Nocere ) עקרון הקורא להימנע ככל האפשר משימוש בשיטות שעוסקות אך ורק בהדחקת הסימפטומים. יש להשתמש בטכניקות טיפול בעלות מינימום סיכון או נזק ולעבוד בשיתוף פעולה עם חוקי הטבע וכוחות הריפוי שלו.

כוחות הריפוי הטבעיים (Vis Medicatrix Naturae) הנטורופתיה מכירה בכך שלגוף ישנם מנגנוני איזון, תיקון וריפוי משל עצמו ובשל כך, מסייעת ותומכת בגוף בשלל אמצעים טבעיים בכדי להחזירו למצב מאוזן ולמקסם את תהליך הריפוי.

טיפול בשורש הבעיה ( Tolle causum ) סימפטומים הם הדרך של הגוף להתמודד עם המחלה ולהגן על עצמו. על פי עקרונות הנטורופתיה מחלה אינה בהכרח דבר רע או גזירה משמיים, אלא ניסיון של הגוף לריפוי עצמי. הרפואה הנטורופתית מטפלת בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים, היא מטפלת באדם ולא במחלה.

המטפל כמחנך ( Doctor as Teacher ) הרפואה הנטורופתית מדגישה את חשיבות שינוי דפוס החשיבה ומעודדת את האדם לקחת אחריות מלאה על חייו ובריאותו, להיות שותף פעיל בתהליך ולהובילו לשם החזרת הגוף לאיזון.

האדם כשלם ( Treat The Whole Person ) הרפואה הנטורופתית מתייחסת למכלול גורמי המחלה: פיזיים, פסיכולוגיים, נפשיים, סביבתיים, חברתיים ותרבותיים. בריאות שלמה תושג כאשר יושג איזון בין כל הגורמים.

מניעה כקידום בריאות ( Health Promotion, The Best Prevention ) הרפואה הנטורופתית דוגלת במניעת מחלות ומתייחסת לחינוך לאורח חיים בריא על פי הערכת גורמי הסיכון של המטופל.

מן המדיה
נטורופתית מיכל פדרליין "בריאות 10" פרופ' קרסו- עשב החיטה
נטורופתית מיכל פדרליין - "תהיו בריאים" עם דנה רון- אלרגיות
עתונות
הטיפול הנטורופתי בעונות המעבר - "עכבר טבעי"