כללים לאכילה נכונה

אכול רק כשאתה רעב - להקשיב לגוף ולדעת שהרעב הוא כמו תינוק, כשהוא מתעורר הוא קורא לנו. בשעת רעב אמיתי, יש הפרשה של מיצי עיכול ועל כן מובטחים עיכול וספיגה טובים של המזון. לעתים מוחלפת תחושת הצמא בתחושת רעב, לכן כשאתה מרגיש רעב, שתה קודם כוס מים ואז תראה אם אתה עדיין רעב.

לעס היטב את המזון - לעיסה נכונה ומרבית (כמספר השיניים 32 לעיסות בכל ביס (או לפחות לשאוף לכך)), מבטיחה עיכול קל ומיטבי של המזון בקיבה ובמעיים.

כמויות מזון - הקפד על אכילת כמויות קטנות של מזון המותאמות לשעת הארוחה: "אכול בבוקר כמו מלך, בצהריים כמו אזרח ובערב כמו קבצן".

אל תדלג על ארוחות.

הקפד על זמני ארוחות קבועים - אל תאכל ארוחות מיד עם הקימה בוקר או סמוך לשינה.

אל תשתה בזמן הארוחה - השתייה בזמן הארוחה משבשת את העיכול , מפני שהיא דוחפת את המזון לקיבה מהר מדי ומדללת את מיצי העיכול. כתוצאה מכך נשאר חלק מהמזון בלתי מעוכל.

אל תאכל מזון קר או חם מדי - אכילת מזון קר משבשת את העיכול ואכילת מזון חם פוגעת בלעיסה תקינה.

אל תאכל בשעה של אי נוחות פיזית או נפשית - אם אתה עייף מאד או קר לך או חם לך מדי, אתה סובל ממחלה אקוטית, חש כאבים או חומך עלה- רצוי שתדחה את הארוחה. אל תתייחס למזון כאל מרפא לכעס,מצבי רוח או שעמום.

מנוחה מומלצת אחרי ארוחה דשנה - כדי להבטיח עיכול מקסימאלי.

להתמסר לארוחה - אכול אך ורק ליד השולחן, אכול ברוגע, לא לקרוא, לצפות בטלוויזיה וכד' תוך כדי אכילה, צריך לזכור שגם העיניים משתתפות בתהליך הרעב-שובע.

מן המדיה
נטורופתית מיכל פדרליין "בריאות 10" פרופ' קרסו- עשב החיטה
נטורופתית מיכל פדרליין - "תהיו בריאים" עם דנה רון- אלרגיות
עתונות
הטיפול הנטורופתי בעונות המעבר - "עכבר טבעי"