הטיפול הנטורופתי בבעיות עור

העור הוא האזור עם שטח הפנים הגדול ביותר בגוף, הוא איבר חישה מרכזי, המעוצבב ביותר בגוףהעור מאפשר שמירה על סביבה פנימית קבועה ותפקידו להגן על האיברים הפנימיים מפני חדירה של מים, חום והשפעותיה המזיקות של השמשחומרים ומזהמים שונים.

כמו כן, הוא מהווה איבר הפרשה של חומרי פסולת מהגוף. פתולוגיות הבאות לידי ביטוי בעור מעידות על חוסר איזון פנימי הבא לידי ביטוי בעור.

הרבה פעמים פתולוגיות אלו הקשורות לעור מעידות על עומס מטבולי והצטברות רעלים בגוף.

אז ממה מורכב העור שהופך אותו להיות האזור עם שטח הפנים הגדול ביותר בגוף?

העור מורכב משלוש שכבות:

שכבת האפידרמיס- היא שכבה דקה ברוב חלקי הגוף. תפקידה לצפות את שטח הפנים של הגוף והיא בעלת יכולת התחדשות (רגנרציה).

שכבת הדרמיס- שכבה זו מורכבת מרקמת חיבור צמיגית נוזלית, היוצרת רקמה רפה. בשכבה זו יש שפע של עצבים וכלי דם, המעבירים גירויי חום, קורכאב, מגע ולחץ.

שכבת ההיפודרמיס/התת עורית- שכבה זו מורכבת בעיקר משומן, היא מחברת את העור עם הרקמות שמתחתיו ומשמשת לבידוד ולשמירת חום הגוף.

הטיפול הנטורופתי בפתולוגיות הקשורות לעור הינו טיפול פנימי וחיצוני כאחד. מתוך הבנה שפתולוגיות אלו מגיעות מבפנים ולא מופיעות רק כביטוי עורי יש לטפל גם טיפול פנימי (המרצת פינוי פסולת מהגוף, תמיכה במערכת העצביםתמיכה במערכת ההורמונאלית ועודבמקביל לטיפול החיצוניהטיפול הפנימי משלב תזונה טבעית וצמחי המרפא. השילוב ביניהם מעודד פינוי פסולת ותומך במערכות נוספות בגוף ומאפשר לגוף לטפל בחוסר האיזון הבא לידי ביטוי בפתולוגיות עוריותכמו כן, כטיפול חיצוני יש מקום להשתמש בשמנים אתרים ובמשחות טבעיות אשר אינם מדכאים תהליכים בגוף.

מאמרים נוספים
פסוריאזיס
מחלת עור דלקתית כרונית בעלת רקע אוטואימוני וגנטי, המאופיינת בהתפרצויות חוזרות ונשנות
אקזמה של העור
דלקות שונות על גבי העור מכונות Dermatitis. לחלק גדול מן הדלקות הללו ישנו רקע אלרגי.
אקנה
אקנה הינה מחלה של היחידה הסבוראית, הנגרמת על ידי הפרשה עודפת של חלב ונחשבת לבעיית עור מהנפוצות ביותר ואופיינית יותר לגיל הנעורים
מן המדיה
נטורופתית מיכל פדרליין "בריאות 10" פרופ' קרסו- עשב החיטה
נטורופתית מיכל פדרליין - "תהיו בריאים" עם דנה רון- אלרגיות
עתונות
הטיפול הנטורופתי בעונות המעבר - "עכבר טבעי"