לפרטים וקביעת תור:

 054-4202247 

הצטרפו אליי:

 

 

מיכל - כשבריאות וטבע נפגשים – דף הבית
רוצים לדעת עוד?
דלקת גרון

דלקת לוע יכולה להיגרם הן על ידי חיידק והן על ידי נגיף (וירוס).  דלקת גרון נגיפית יכולה  להיגרם כתוצאה מהצטננות, שפעת , מונוקלואוזיס (מחלת הנשיקה) ודלקת חיידקית נגרמת על ידי סטרפטוקוק A. איך נדע ממה אנו סובלים, חיידק או וירוס?  בהמשך אפרט את ההבדלים ביניהם, אך חשוב להדגיש שהדרך הוודאית ביותר לאבחון הינה משטח גרון. על פי הגישה הנטורופתית יש חשיבות עליונה לביצוע משטח גרון משום שיש הבדל מהותי בטיפול.

מה בין דלקת לוע חיידקית ודלקת לוע ויראלית?

בדלקת לוע חיידקית , הפרשה מוגלתית מן הגרון נפוצה מאוד בעוד בדלקת לוע ויראלית, אין הפרשה מוגלתית מן הגרון.

בדלקת לוע חיידקית, חום נמוך עד גבוה, בעוד בדלקת נגיפית חום נמוך עד בינוני או שאין חום בכלל.

בדלקת לוע חיידקית, ספירת תאי דם לבנים מעט גבוהה או גבוהה, בעוד בדלקת לוע נגיפית, ספירת תאי דם לבנים תהיה תקינה  או מעט גבוהה.

בדלקת לוע חיידקית, משטח גרון חיובי לסטרפטוקוקוס A , בעוד בדלקת לוע נגיפית משטח גרון שלילי ומפה החשיבות הגבוהה בביצוע משטח גרון.

במידה ואתם לא יודעים האם אתם סובלים מדלקת חיידקית או נגיפית ולפני שאתם מתחילים בטיפול נטורופתי או אנטיביוטי מומלץ לבצע משטח גרון.

הטיפול המקובל בדלקת לוע חיידקית הינה אנטיביוטיקה, אך ניתן במקביל ליישם גם כמה המלצות מהטיפול הנטורופתי

דרכים לריפוי טבעי:      

תזונה:  יש להימנע ממזונות המחלישים את מערכת החיסון, ניתן לשתות 2 שיני שום כתושות במיץ לימון עם טיפת פלפל אדום, להרבות במיצי פירות וירקות העשירים בויטמין C

צמחי  מרפא לטיפול בלדקת לוע חיידקית או נגיפית:  מור, חותם זהב, קמומיל, עלי זית, שום, מרווה רפואית, בת קורנית, ליקוריץ, אכינצאה  ועוד.  ניתן לשתות כחליטה / מרתח /טינקטורה או גרגור.

תוספי מזון: לכסניות  אבץ למציצה של חברת GNC או אבץ פיקולינט של GNC, ויטמין C ופרוביוטיקה

הומו טוקסיקולוגיה: Angin heel של חברת heel, R1 +R45 של ד"ר רקווק.

שמנים אתרים: לבנדר, לימון ותערובת סינרג'י.

במידה ומדובר על דלקת גרון כרונית (המופיעה בתדירות גבוהה), יש חשיבות עליונה לחזק את מערכת החיסון ובמקביל להשתמש בצמחים המנקזים פסולת כגון, דבקה, קלנדולה, לפה  כחלק מטיפול נטורופתי כולל.

 

 

 

עיצוב גרפי: Fresh Simply-Smart.com