לפרטים וקביעת תור:

 054-4202247 

הצטרפו אליי:

 

 

מיכל - כשבריאות וטבע נפגשים – דף הבית
רוצים לדעת עוד?
תסמונת המעי הרגיז

אם הינכם סובלים מתסמונת המעי הרגיז Irritable bowel syndrome    אינכם לבד. הערכה היא כ- 15% מהאוכלוסייה הינה סובלת מ- IBS.  נשים סובלות יותר מגברים.  תסמונת המעי הרגיז הינה הפרעה בניידות של כל דרכי העיכול שתוצאתה כאב, עצירות או שלשול. במצב נורמאלי, חומרי הפסולת עוברים בצינור העיכול לכוון פי הטבעת באמצעות התכווצויות קצביות של המעי.  בIBS הופכות ההתכווצויות להיות בלתי סדירות בתדירותם ו/או בעוצמתם ולכן הלוקים בתסמונת סובלים לסירוגין מעצירות או שלשול. העוויתות המכאיבות נובעות מההתכווצויות החזקות של המעי הגס וזה מתרחש כמעט תמיד כשהאדם ער ורק לעיתים נדירות הן מעירות את האדם משנתו.

קיימים שני סוגים של IBS:

  • המעי הגס העוויתי אשר מתעורר בעקבות אכילה ומוליך לעצירות או לשלשול  המלווים בכאבים. לעיתים קרובות מופרש ריר יחד עם הצואה. הכאב הינו בא בהתקפים המלווים בהתכווצויות בדרך – כלל בחלק התחתון של הבטן.  עשיית הצרכים מחלישה לעיתים את הכאב.

  • שלשול או עצירות נטולת כאב, כאשר השלשול מתחיל באופן פתאומי ובדחיפות גדולה בדרך כלל זמן קצר לאחר תום הארוחה, אם כי לעיתים הוא יכול להופיע עם הקימה מהשינה.

התסמינים הינם עצירות, שלשול, עצירות ושלשול לסירוגין, הופעת ריר בצואה, כאבים והתכווצויות

במעיים, גזים המשתחררים מפי הטבעת, קולות גרגור הנשמעים מהבטן, קשיי עיכול ובחילות, מתח,

חרדה, דיכאון, גירוי בפי הטבעת ואי סבילות למזונות מסוימים.

הטיפול הנטורופתי הינו אישי ומותאם לתסמונת מעי הרגיז  בהתאם למטופל וכולל תזונה מאוזנת , מגוונת עשירה בסיבים תזונתיים , היפו-אלרגנית, שימוש בתוספי מזון, צמחי מרפא, שמירה על פלורת מעיים תקינה, פעילות גופנית סדירה, רכישת כלים להתמודדות טובה במצבי סטרס וכן טיפולים נוספים בהתאם לצורך.

  

לחזרה לדף רפואת משפחה 

 

עיצוב גרפי: Fresh Simply-Smart.com